Sprawni jak żołnierze 19.05.2022

Sprawni jak żołnierze 19.05.2022- zdjęcie nr 2

Miło nam poinformować, że kadeci z klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego wygrali rywalizację w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” dla uczniów szkół ponadpodstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w dniu 12 maja, a głównym organizatorem był Urząd Miasta Częstochowy – Wydział Edukacji, współorganizowali: Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego w Częstochowie.

Zespoły rywalizowały w czterech konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej w pozycji stojącej, pierwsza pomoc przedmedyczna, sprawnościowy tor przeszkód, rzut granatem do celu.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

  • I miejsce – ZSTiO im. S. Żeromskiego
  • II miejsce – ZS im. Jana Kochanowskiego
  • III miejsce – ZST im. Jana Pawła II

Klasyfikacja końcowa chłopców:

  • I miejsce – ZSTiO im. S. Żeromskiego
  • II miejsce – ZS im. Jana Kochanowskiego
  • III miejsce – TZN im. gen. W. Sikorskiego

Reprezentacje dziewcząt i chłopców z „Żeromskiego” jako mistrzowie  Częstochowy mieli zaszczyt brać udział w finałowych zawodach wojewódzkich w Żywcu w dniu 19 maja 2022r.Zawody rozgrywane były w pięciu konkurencjach: strzelanie z kbks w pozycji leżąc z podpórką, biegi na orientację, bieg wahadłowy, sprawnościowy tor przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Dziewczęta wywalczyły II miejsce w województwie (srebrne medale) za gospodarzami czyli Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu, a chłopcy zajęli zaszczytne III miejsce za Zespołem Szkół z Żor i Żywca. W zawodach brało udział 7 reprezentacji męskich mistrzów poszczególnych obwodów i 7 żeńskich z całego województwa.

W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Zuzanna Bilnik,Oliwia Antczak, Oliwia Sołtys oraz Weronika Dudek.

W kategorii drużyn męskich naszą szkołę reprezentowali: Adrian Janiszewski, Piotr Leszczyński, Mateusz Piwkooraz Paweł Szychalski.

Opiekunami byli p. Arkadiusz Mojsa i p. Zbigniew Prokop.

Comments are closed.