Uwaga Uczniowie ZSTiO z wszystkich klas !!!

06-09-2016

Humaniści,  Książkoholicy,  Czytający – bardziej, lub mniej namiętnie  lub zaczynający przygodę z książkami. To ogłoszenie jest dla Was.

W dniach od 19 do 25 września w Częstochowie odbywa się Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj”. (Szczegółowy program festiwalu znajdziesz tutaj: ) http://www.festiwalczytaj.pl/index.php?czytaj=1

W ramach Festiwalu odbywa się konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na recenzję dowolnej książki (powieści, tomu poezji, dramatu, zbioru opowiadań itd.), która powstała w XXI w. Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, jako tej części kultury, która jest jedyną alternatywą wobec bylejakości i komercjalizacji życia proponowanego przez media. Jest to już piąte spotkanie z tymi, którzy wbrew temu, co mówi się o młodych ludziach, nie tylko czytają książki, ale robią to bardzo uważnie i krytycznie.

 Recenzja ma się składać z maksymalnie 6000 znaków (około 2 stron fontem Times New Roman nr 12) Prace należy przysyłać w formacie .doc na adres tomasz@festiwalczytaj.pl do 20 września 2016r.Prace oceni specjalnie powołane jury konkursowe. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater dn. 25 września 2016r.

Przewidywane ciekawe i cenne nagrody !!!

Szczegóły i regulamin na stronie: https://www.facebook.com/events/1766876296900514/

W  zeszłorocznej edycji Festiwalowego konkursu-nasza uczennica (obecnie już absolwentka LO – Patrycja Król) zdobyła jedno z wyróżnień.

Zachęcam wszystkich czytających do wzięcia udziału w konkursie-naprawdę warto!!!

Przygotowała mgr Barbara Surmacka.

Comments are closed.