Finał II edycji Konkursu o Unii Europejskiej

01-10-2016

    30 września 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z asystentkami Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, w którym uczestniczyły następujące klasy: III a LO, III d LO i II a LO. W trakcie spotkania Panie w interesujący sposób przybliżyły organizację i funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego oraz zagadnienia, nad którymi pracują Europosłowie. Uczniowie mogli się dowiedzieć nad jakimi aktualnie ważnymi dla mieszkańców Unii Europejskie sprawami pracuje parlament, które z nich poprawiły jakość życia mieszkańców Europy.

Bardzo miłym akcentem spotkania było wręczenie nagrody dla szkolnego zwycięzcy Konkursu o Unii Europejskiej, który na zaproszenie Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej pojedzie w dniach od 3 do 7 października 2016 roku do Strasburga. Zwycięzcą konkursu w naszej szkole została uczennica klasy III a LO Dominika Sobieraj. Pokonała ona konkurencję i wykazała się najlepszą wiedzą na temat organizacji i funkcjonowania instytucji europejskich. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy niezapomnianych wrażeń z wizyty w Strasburgu. Pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zachęcamy wszystkich do pogłębiania wiedzy o Unii Europejskiej i uczestniczenia w innych konkursach :)))

Organizatorzy

Comments are closed.