XX  Ogólnopolska Edycja Olimpiady Wiedzy o Żywności

27-11-2017

Dnia 24 listopada odbyła się XX  Ogólnopolska Edycja Olimpiady Wiedzy o Żywności w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.
Egzamin składał się z dwóch etapów : pisemnego testu, który obejmował zagadnienia z zakresu ekonomicznego, analitycznego oraz przetwórstwa żywności oraz ustnego egzaminu. Naszą szkołę reprezentowała piątka młodzieży: Patryk Pokorski ( IVu), Damian Kosętka ( IV k) Kinga Bzdak ( IV k), Martyna Szewczyk  (IV k) i Kamila Molęcka  (III g). Cała grupa przygotowywała się pod  opieką pani Ewy Śliwakowskiej.

Natomiast pan Krzysztof Przysuszyński oprócz opieki nad naszą młodzieżą, pełnił również obowiązki  jurora. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem, czego wyrazem  było znalezienie się po części pisemnej w pierwszej połowie uczestników, a Patryk Pokorski  zakwalifikował się do części ustnej. Część ustna składająca się z trzech pytań z tego samego zakresu jak pytania testowe , okazała się szczęśliwa dla naszego ucznia. Zajął on w rezultacie VI miejsce w etapie okręgowym, jednocześnie z szansą na zakwalifikowanie się do etapu centralnego w Poznaniu. Na ostateczne wyniki musimy poczekać do 12 grudnia . Trzymajcie kciuki!

Ewa Śliwakowska

Comments are closed.