Wycieczka na Targi fryzjerskie w Katowicach

05-12-2017

25 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielkim święcie fryzjerstwa jakim był 17 Festiwal Hair Fair w Katowicach. Impreza zaskoczyła wszystkich innowacyjną formułą skupiającą branżę, dla której ważne jest podążanie za najnowszymi trendami. Można było między innymi obejrzeć najlepsze pokazy wielkich postaci nowoczesnego fryzjerstwa, obserwować międzynarodowe Mistrzostwa Fryzjerskie, uczestniczyć w tzw. strefie wykładów i warsztatów dla fryzjerów, korzystać z porad edukatorów oraz zrobić zakupy w pasażu wystawienniczym z ponad 300 profesjonalnymi markami fryzjerskimi. Dla wycieczkowiczów jednak najważniejszym przeżyciem tamtego dnia był udział uczennic naszej szkoły w Paradzie Szkól Fryzjerskich, zatytułowany „Pin-up girls”.

„Pin-up” z języka angielskiego oznacza przypiąć, powiesić. Określenia tego używa się głównie wobec trendu wywodzącego się z lat 40.i 50. XX wieku. „Pin up girls-dziewczyny pin up były piękne, uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni chętnie przypinali na ścianach (stąd ich nazwa)”. Uczennice, przygotowując występ, wzorowały się na tym jakże charakterystycznym stylu. Stworzyły wizerunek współczesnych Pin up girls perfekcyjnie dobierając elementy stroju, makijażu (mocne, czarne kreski nad górnymi powiekami, pomalowane na czerwono usta oraz „zarumienione policzki”), fryzury (głównie loki podpięte po bokach i podwinięte grzywki, a nawet muzykę (Christina Aguilera Candy man)do której tańczyły prezentując swe wdzięki.

W przygotowaniu show uczennicom pomogła mgr Aleksandra Motyl, układając choreografię, natomiast nad doborem i wykonaniem fryzur czuwały mgr Sączek, mgr Pluta i mgr Jagusiak. Na scenie wystąpiły: Klaudia Laszczak, Edyta Nowak, Martyna Struck, Julia Białas, Alicja Stolarek, Ewelina Dłubak, Natalia Bielawska, Monika Skrzypczak, Sylwia Banaś, Kamila Kwoka, Marta Kubala, Weronika Gorzelak, Iza Kmieć, Monika Fidura, Natalia Socha.

Comments are closed.