Nasi uczniowie brali udział w IV Spartakiadzie dla Osób Niepełnosprawnych

12-12-2017

,,W poniedziałek 11 grudnia nasi uczniowie byli wolontariuszami podczas IV Spartakiady dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej przez Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie. Piłkarze z naszej szkoły rozegrali między innymi mecz z podopiecznymi ze świetlicy integracyjnej „Pszczółki” dla Wychowanków Niepełnosprawnych Intelektualnie i Sprawnych Umysłowo. Zorganizowali również konkurs rzutów karnych oraz inne zabawy z piłką. Wynik sportowy nie był ważny, a wspólna zabawa i integracja. Nasi uczniowie , którzy na co dzień trenują zawodowo grę w piłkę nożną, przyznali że było to dla nich nowe doświadczenie. Wzbogaciło ich duchowe wartości oraz spojrzenie na sport i życie codzienne z innej strony.

Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Kuczera, Jakub Matyja, Łukasz Gawron, Jakub Troczka, Patryk Pakuła, Piotr Maciejewski, Kacper Michnicki.

Opiekun: mgr Krzysztof Kościański

Comments are closed.