IT Academic Day

14-12-2017

W dniu 14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 2K i 3I brali udział w konferencji IT Academic Day zorganizowanej na Politechnice Częstochowskiej. Jednym z nadrzędnych celów organizacji konferencji jest wzbudzenie zainteresowania technologiami informacyjnymi, programowaniem i aktualnie rozwijanymi technologiami. W ramach konferencji uczniowie wysłuchali trzech wykładów:  „Agile  – fakty i mity”, „Workforce transformtion – wizja Della”, „Premiera Dell Canvas oraz aktualna oferta stacji roboczych Dell Precisoin”.  Uczniowie wzbogacili się o wiedzę, która na pewno zaowocuje na przyszłość oraz zainspiruje ich do podjęcia aktywnych działań na rzecz planowania swojej przyszłości.

Podczas wydarzenia renomowane firmy z branży IT (tj. Dell, it-solve, ZF TRW, Comarch, Grupa ABS) zaprezentowały swoje aktualne kierunki rozwoju, umożliwiły uczestnikom przyjrzenie się z bliska ofercie sprzętowej i programowej dedykowanej dla biznesu. Firma Dell Przedstawiła swoje najnowsze produkty, każdy mógł przetestować oferowany przez firmę sprzęt. Największe zainteresowanie wzbudził „laptop do zadań specjalnych” wykonany z materiałów pochłaniających wstrząsy i spełniający rygorystyczne wymagania norm wojskowych,  który nie dozna uszczerbku nawet przy upadku z wysokości 2 m.

Na uczestników czekały również stoiska firm, które były okazją do poznania wzajemnych oczekiwań zarówno dla pracodawców, jak i przyszłych pracowników.

Comments are closed.