Pierwszy Dzień Wiosny w Żeromskim

26-03-2018

Dnia 21 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. W godzinach od 9 do 14 odwiedziło nas 787 gimnazjalistów z Częstochowy i okolic, by zapoznać się z szeroką ofertą naszej szkoły. W dniu tym uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali moc atrakcji, więc każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Już na początku wizyty w naszej szkole można było obejrzeć przedstawienie p.t. ,,Czarny Rodryg, czyli postrach Paryża’,’ przygotowane przez szkolną grupę teatralną oraz skosztować smakołyków przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych. Idąc dalej, w kierunku sali gimnastycznej, odwiedzający mogli być świadkami pokazu samoobrony i musztry klas mundurowych, pokazu tańca artystycznego i cheerleaderek oraz doświadczyć strzelania z broni pneumatycznej.

W kolejnych pracowniach czekały dalsze atrakcje. Uczniowie klas biologiczno – chemicznych przygotowali scenki z wykorzystaniem medycznego języka angielskiego, chemiczne zagadki i pokazy. Ponadto w sali biologicznej znajdował się kącik zdrowia , gdzie gimnazjaliści mogli m.in. zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz  obejrzeć prezentację zwierząt. Miłośnicy języków obcych mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach językowych takich jak konkurs kulturoznawczy angielsko – niemiecko- francuski czy też niemiecko – angielski  quiz leksykalno –gramatyczny, jak również wysłuchać uczennicy prezentującej śpiewająco Paryż dawniej i dziś.

Klasy technikum również przygotowały ciekawe prezentacje począwszy    od prezentacji kierunku hotelarz, najpiękniejszych hoteli świata czy też odegrania humorystycznych scenek w hotelu. Klasa fryzjerska zapraszała na Olimp na wiosenne metamorfozy, warsztaty fryzjerskie, konkursy i niesamowite pokazy. Uczniowie klasy gastronomicznej przeprowadzali test smaku   i przedstawiali scenki tematyczne z dawką humoru. Niezapomniane przeżycia zapewniły również klasy informatyczne w Informatycznym Domu Tajemnic (Escape Room). W sali informatycznej można było również zobaczyć m.in.  wystawę narzędzi używanych w pracy informatyka, projektowanie i drukowanie w 3D czy też stanowisko montażu komputera i budowy sieci komputerowej.

„Śpiewająco o matematyce i nie tylko”, tak brzmiące zaproszenie do pracowni matematycznej zostało skierowane do gimnazjalistów. Kryło się pod nim wiele niespodzianek. Można było obejrzeć scenki z różnych lekcji w naszej szkole przedstawione oczywiście w humorystyczny sposób czy wysłuchać zabawnych piosenek zachęcających do podjęcia nauki w naszej szkole. A wszystko to było wprowadzeniem do późniejszego rozwiązywania licznych rebusów i zadań matematycznych.

Gimnazjaliści chętnie odwiedzali pracownię, w której mogli obejrzeć prezentację i filmiki dotyczące praktyk zagranicznych w Rimini. Mogli uzyskać wiele informacji od uczniów klas gastronomicznych, hotelarskich i fryzjerskich, którzy takie praktyki odbyli.

Zabawnym akcentem tego dnia była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z naszym Supermanem.

Pierwszy Dzień Wiosny w Żeromskim był dniem wyjątkowym, pełnym niesamowitych doznań, które mamy nadzieje zapadną w pamięci gimnazjalistów na długo.

Opracowały

mgr Agnieszka Pałyga

mgr Joanna Chmielarska

Comments are closed.