Dzień Otwarty

18-04-2018

Dnia 14.04.2018r. po raz drugi w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów klas trzecich. Tradycyjnie wszystkich gości witał Superman.

Zwiedzający swoją wycieczkę rozpoczynali od świetlicy szkolnej, gdzie zdobywali informacje o praktykach szkolnych w Rimini, oglądali zdjęcia i filmiki uczniów, którzy takie praktyki odbyli.

Następnie udali się na zwiedzanie pracowni i ich wyposażenia. Rozmawiali z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Uzyskiwali informacje na temat profilu danej klasy i zdobywali odpowiedzi na liczne pytania.

W pracowni informatycznej, fryzjerskiej i hotelarskiej nauczycielom pomagali również uczniowie, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach szkolnych po rocznej lub kilkuletniej nauce w szkole. Zachęcali do gry w pociągi, do uczesania się czy też zwiedzenia pokoju hotelowego, jakim dysponuje pracownia hotelarska. Wszystko to odbywało się w bardzo miłej atmosferze.

Na sali gimnastycznej, gimnazjaliści mogli być świadkami pokazu samoobrony oraz doświadczyć strzelania z broni pneumatycznej.

Na zakończenie swojej wycieczki zwiedzający spróbowali przepysznego deseru przygotowanego przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych pod nadzorem nauczycieli.

Koordynatorzy Dnia Otwartego
mgr Joanna Chmielarska
mgr Agnieszka Pałyga

Comments are closed.