Udane wyjście do częstochowskich hoteli

24-04-2018

19.04.2018 r., korzystając z pięknej, słonecznej pogody klasy: I h, I j wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych udały się na wycieczkę do częstochowskich hoteli – Mercure oraz Arche.

Oba hotele znajdują się nieopodal Jasnej Góry, sanktuarium przyciągającego wielu turystów. Pierwszy z nich jest hotelem trzygwiazdkowym, posiadającym w ofercie m.in. sale konferencyjne, restaurację. W hotelu Mercure uczniowie zostali oprowadzeni przez pracownicę hotelu po pokojach dwuosobowych, apartamencie, restauracji, mogli również podziwiać przestronny hall recepcyjny wraz z nowoczesną ladą recepcyjną. Następnie spacerkiem udali się do hotelu Arche, położonego przy ulicy Oleńki 20. Młodzież miała możliwość porównania wyposażenia, a także wyglądu obiektu właściwego dla hotelu czterogwiazdkowego. Uczniowie zostali oprowadzeni po pokojach, restauracji, salach konferencyjnych, jak również strefie relaksu, na którą składają się: sauny, siłownia, jacuzzi. Wystrój korytarzy i jednostek mieszkalnych oraz restauracji nawiązuje do najbliższego otoczenia Częstochowy – Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Zarówno Mercure, jak i Arche zrobiły duże wrażenie na młodych hotelarzach. Dzięki wycieczce mogli zobaczyć jak wygląda praca w hotelu, jak powinien wyglądać profesjonalny strój pracowniczy, dowiedzieć się jakimi cechami powinien odznaczać się hotelarz, mogli zapoznać się z ofertami hoteli. Doświadczenia zdobyte podczas wycieczki z pewnością pomogą w nauce zawodu.

Zdjęcia: Paulina Jakubczak I h, mgr Sylwia Suk

mgr Beata Hamara

mgr Bożena Korczak

mgr Sylwia Suk

Comments are closed.