26-04-2018

24 kwietnia poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w pięknej uroczystości zorganizowanej przez częstochowską Delegaturę Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości z udziałem Pani Urszuli Bauer, Śląskiego Kuratora Oświaty. Zaproszeni dyrektorzy szkół i nauczyciele wysłuchali wykładu Romualda Kubiciela – historyka i heraldyka, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Bieruniu Starym na temat symboli narodowych i ceremoniału szkolnego. Wzruszającym i efektownym elementem uroczystości był pokaz pocztów sztandarowych przedszkoli i szkół różnych typów. Wśród zaproszonych pięknie prezentował się poczet sztandarowy naszej szkoły, jedyny złożony z uczniów klas mundurowych. W trakcie pokazu widoczny był wojskowy dryg wpojony przez nauczyciela przedmiotu „strzelectwo i musztra”, Pana Zbigniewa Prokopa, który przygotował poczet do pokazu. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Dyrekcja

Comments are closed.