Piknik Niepodległościowy

03-06-2018

30 maja 2018 roku w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w szkole Piknik Niepodległościowy połączony z Dniem Dziecka. Składał się on z części historycznej i sportowej nawiązujących do czasów dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Miał formę turnieju klas. Reprezentacje klasowe wyposażone w karty gry miały do wykonania różne zadania konkursowe, rozmieszczone na terenie szkoły, za które mogły otrzymać od 1 do 5 punktów przyznawanych przez jury na każdym stanowisku. Suma zebranych przez drużynę klasową punktów za wszystkie konkurencje decydowała o miejscu danej drużyny w turnieju klas.

 W części historycznej odbyły się między innymi następujące konkurencje: w sali 4 każda drużyna mogła spróbować swoich sił w wykonaniu piosenki miedzywojennej, wykonanie oceniały uczennice przebrane za gwiazdy przedwojenne, w sali 37 można było oddychać atmosferą przedwojennych kresowych dworów, sala 37A poświęcona była politykom i międzywojennej scenie politycznej, w sali 36 piękne stroje i fryzury stylizowane na okres dwudziestolecia międzywojennego pozwoliły poznać wszystkim uczestnikom pikniku modę tego okresu, sala 35 przybliżyła uczniom naszej szkoły sztukę polską, w sali 48 drużyny musiały się zmierzyć z quizem  na temat dwudziestolecia międzywojennego, w centrum multimedialnym czytano fragmentu polskiej literatury okresu międzywojennego. Sporą pomysłowością i humorem musiały się wykazać  reprezentacje klasowe w konkurencji „wyznaj miłość w starym stylu”. Na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe w: strzelectwie, rzucie do celu na bramkę, podnoszeniu ciężarów, konkurencje wytrzymałościowe i równoważny tor przeszkód. Po zmaganiach historycznych i sportowych uczestnicy pikniku mogli odpocząć w świetlicy stylizowanej na przedwojenną kawiarnię, napić się kawy i spróbować pysznych ciast przygotowanych przez klasy, posilić się kiełbaską z grilla lub spróbować wojskowej grochówki.

W turnieju klas uczestniczyło 16 reprezentacji klasowych, rywalizacja między nimi była bardzo wyrównana, najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziły: klasa II C z dorobkiem 62,5 punktów zajęła I miejsce i zdobyła główną nagrodę, drugie miejsce przypadło klasie I A, która uzyskała 60 punktów, a trzecie klasie II A  (59,5 punktów). Wyniki pozostałych klas prezentowały sie następująco: klasa II M 55 p., III J 54 p., I K 53,5 p., I C 51 p., I G 50,5 p., II K 50 p., I M 49 p., III H 49 p., II B 48 p., I H 47 p., I F 46 p., I J 44 p., II H 42 p. Piknik przybliżył całej szkole okres dwudziestolecia międzywojennego,  zintegrował środowisko szkolne wokół obchodów 100 rocznicy niepodległości Polski. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pikniku i zapraszamy do udziału w kolejnych uroczystościach z tej okazji po wakacjach :)))

opracowała D. Pintal

Comments are closed.