Ostatni piątek września – matematyczne święto

14-10-2018

Każdego roku w ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku 2018, świętowaliśmy 28 września. Hasłem VIII edycji tego świeta było zdanie – „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

ŚDTM to  międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W szkole odbył się dwuetapowy konkurs dla uczniów klas pierwszych. Pierwszy etap polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznych przez delegacje poszczególnych klas a drugi na przedstawieniu klasowych skojarzeń  związanych z tabliczką mnożenia. Były scenki, wiersze, fryzury, hasła. Jury po podsumowaniu punktów przyznało nagrody:

  • I miejsce – klasa I K
  • II miejsce klasa I T
  • III miejsce klasa I F

„Mistrzami Tabliczki Mnożenia ” okazali się uczniowie klasy IG, którzy test zadań matematycznych rozwiązali na 100 %:).

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy  wszystkim uczestnikom.

Agnieszka Stolarska

Comments are closed.