Mistrz powrócił

18-10-2018


Mistrzostwa w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnym w tym roku były wyjątkowo długie. Wystartowało osiemnaście szkół z Częstochowy, które zostały podzielone na cztery grupy. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do kolejnej fazy, która składała się z dwóch grup. Dopiero w trzeciej fazie rozgrywek był półfinał oraz finał. Uczniowie z naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni zdobywając przez cały turniej, aż 56 bramek!! Półfinał oraz finał to koncertowa gra naszych piłkarzy. Pełne zaangażowanie, ambicja oraz spełnianie założeń taktycznych doprowadziły nas do upragnionego mistrzostwa. ,,Żerom” po 4 latach przerwy znów stanął na najwyższym podium, zostając najlepszą szkoła w Częstochowie w piłce nożnej!
Wyniki:
Żeromski – ZS Mech-Elektrycznych 6:1
Żeromski – ZST 1:1
Żeromski – ZS Prus 22:1
Żeromski – Kochanowski 7:2
Żeromski – Słowacki 7:1
Żeromski – Ekonomik 1:4
PÓŁFINAŁ
Żeromski – ZST 8:1
FINAŁ
Żeromski – TZN 4:1
Skład: Kuczera, Ciepły, Maciejewski, Matyja, Troczka, Matyja, Michnicki, Niedźwiedź, Synowiec, Nakielski, Kempiński, Grzyb
Trener: Krzysztof Kościański

Wiosną nasza szkoła wystąpi w Mistrzostwach Śląska w piłce nożnej.

Comments are closed.