IT Academic Day 2018 ORAZ POKAZY Z FIZYKI

14-12-2018

W dniu 6 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 1K i 3I brali udział w konferencji IT Academic Day zorganizowanej na Politechnice Częstochowskiej przez Grupę .NET.  Udział w imprezie był dla uczniów niepowtarzalną szansą na zapoznanie się z najnowszymi trendami panującymi we współczesnej informatyce oraz z rynkiem pracy w branży IT.

Uczniowie wysłuchali czterech prelekcji firm z branży IT oraz przedstawicieli z Ministerstwa Cyfryzacji: „RODO w praktyce”, „Kurs chodzenia po wodzie – czyli analiza wymagań w projektach AGILE”, „ITIL czyli make your service shine like a diamond”, „Industry 4.0 Innovation  in SAP”. Prelegentami konferencji byli młodzi ludzie, którzy osiągnęli już duże sukcesy w branży IT. Panowie podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami. Dostarczyli oni uczestnikom ogromną porcję cennych rad o tym, jak i kiedy zacząć karierę w różnych dziedzinach branży IT, gdzie szukać inspiracji oraz zachęcali do aktywnego rozwijania zainteresowań.

W trakcie przerw między prelekcjami, na stanowiskach firmowych renomowanych firmy (m.in. ZF TRW, It-solve,  Savangard, ERP Serwis), uczniowie mogli już dziś zadbać o swoją zawodową przyszłość – nawiązując kontakty z potencjalnymi pracodawcami, mogli również sprawdzić swoją wiedze w licznych konkursach.

Po prelekcjach IT Academic Day uczniowie klasy 1 k na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Instytut Fizyki przez 120 minut obserwowali doświadczenia wykorzystujące ciekły azot. Zobaczyliśmy jak azot oddziałuje na rośliny, papier, gumowy przewód i gotowane jajko. Uczniowie na własnej skórze doświadczyli oddziaływania bezwonnego, bezbarwnego ciekłego azotu. Stop metalu rozpuściliśmy w gorącej wodzie. Obserwowaliśmy fale elektromagnetyczne o różnych długościach przechodzące przez azot w stanie gazowym. Kulminacją pokazów była obserwacja przeskoku ładunku i rozświetlanie świetlówek.

Comments are closed.