Z potrzeby serca

28-01-2019

Grupa 10 dziewcząt – uczennic  klasy II A wraz z wychowawcą,  znalazła w tym roku nowych przyjaciół. Są nimi uczniowie  Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Częstochowie.

We wtorek 15 stycznia 2019r. odwiedziłyśmy dzieci pierwszy raz . Podczas dwugodzinnego spotkania, poznałyśmy uczniów klasy II. Opowiadałyśmy  o naszych zainteresowaniach, wspólnie z dziećmi śpiewaliśmy piosenki, bawiliśmy się. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na nasze pytania, zadawały swoje. Najlepiej jednak poznaliśmy się podczas gier i zabaw. Czas płynął nam bardzo miło i bardzo szybko.

Kolejne spotkanie , tym razem z całą społecznością Ośrodka miało miejsce w czwartek 24 stycznia 2019. Bawiliśmy się wraz z dziećmi na balu karnawałowym.

Kilka dni przygotowywałyśmy  się do tej imprezy. Byłyśmy odpowiedzialne  za muzykę, konkursy i zabawy. Przygotowałyśmy także nagrody i słodycze.

Podczas balu razem  z podopiecznymi Ośrodka bawiliśmy się m.in. w „ parzącą  zabawkę”:, taniec z balonikiem, tańczyliśmy zumbę, makarenę i taniec irlandzki. Zorganizowałyśmy także konkurs na najpiękniejsze przebranie i króla i królową balu.

Spotkanie z dziećmi  i wspólna zabawa dały nam wiele radości i z pewnością zapoczątkowało udaną rozwijającą  się przyjaźń.

Comments are closed.