KONKURS  PRZYRODNICZY  „MÓJ  LAS”

14-03-2019

Dnia 12.03.2019r. w Zespole Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy  im. W.S. Reymonta w Częstochowie odbyło się podsumowanie etapu regionalnego  Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Mój Las” połączone z rozdaniem dyplomów i nagród. I miejsce w tym konkursie uzyskał Fabian Caban – uczeń naszej szkoły, uczęszczający do klasy II B LO o profilu biologiczno- chemicznym. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny  Ligi Ochrony Przyrody  oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

W bieżącym roku szkolnym była to już XXXII edycja tego konkursu, a wzięło w nim udział łącznie 96 uczniów z różnego typu szkół regionu obejmującego 5 powiatów, w tym powiat częstochowski. Konkurs zorganizowano w czterech kategoriach wiekowych. W IV kategorii wiekowej obejmującej młodzież szkół ponadgimnazjalnych była to praca opisowa na temat: „Drewno wczoraj, dziś i jutro”.

Praca Fabiana opatrzona piękną graficzną oprawą została wysłana do Zarządu Głównego LOP w  Warszawie, gdzie weźmie udział w centralnym etapie tego konkursu, którego ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi 15 kwietnia.

Informacje o konkursie zostaną również opublikowane w dodatku ekologicznym Gazety Częstochowskiej.

Serdecznie gratulujemy Fabianowi i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun SK LOP

Małgorzata Syguła

Comments are closed.