SZKOLENIE ZE STRZYŻENIA DAMSKIEGO

24-03-2019

13 marca 2019r. gościliśmy w naszej szkole naszego absolwenta Technikum Usług Fryzjerskich – Sergiusza Szafrańskiego. Jest on właścicielem Salonu Fryzjerskiego Szafrański  Studio w Częstochowie. Zapytaliśmy o to, skąd czerpie inspiracje do tworzenia nowych fryzur? Odpowiedział: „ W mojej pracy inspiruje mnie moda oraz potrzeby dnia codziennego. Każda klientka stanowi dla mnie nutkę inspiracji”. Sergiusz wraz ze swoimi pracownikami szkolił się  min. w Akademii Maniewski, z którą stale współpracuje. Nasz absolwent stworzył także wiele kolekcji fryzur, które można podziwiać na Facebooku,  Instagramie, a w niedługiej przyszłości będzie można zobaczyć je w prasie branżowej. Niebawem premiera jego  najnowszej kolekcji fryzur zatytułowana „Warm classic 2019”.

Sergiusz poprowadził szkolenie z zakresu strzyżenia damskiego . Wszyscy byli pod  wrażeniem profesjonalizmu i wiedzy jaką zademonstrował. Najpierw przy pomocy  przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej przypomniał wszystkim z jakich     elementów zbudowana jest czaszka, jakie mamy formy strzyżenia damskiego, omówił dobór fryzur do  kształtów twarzy, techniki ciecia włosów, wyjaśnił pojęcia: gradacja, linia ciecia, cieniowanie. Zaznaczył też, jak ważną rolę w odpowiednim doborze strzyżenia stanowi prawidłowo  przeprowadzona rozmowa z klientem. Następnie młodzi adepci sztuki fryzjerskiej mieli szansę podejrzeć pracę Sergiusza, który zaprezentował na włosach swoich modelek strzyżenia  damskie odpowiednie do ich kształtu twarzy. Należy również nadmienić, że w rolę modelek   wcieliły się pracownice Sergiusza (również absolwentki naszej szkoły – Katarzyna Gajda,   Patrycja Grabowska i Edyta Boryś). Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty  potwierdzające udział w szkoleniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne szkolenie Sergiusza,  tym razem z koloryzacji.

Nauczyciele fryzjerstwa

 

Comments are closed.