Mistrzostwo Częstochowy w piłce nożnej.

09-10-2019

Nasza szkoła drugi rok z rzędu zdobyła mistrzostwo Częstochowy w piłce nożnej. W rywalizacji wzięło udział 16 szkół z Częstochowy. Chłopcy zostawili wiele zdrowia na boisku, a ich ambicje i zaangażowanie doprowadziły ich do tego wspaniałego wyniku.

  • ZSTiO Żeromski – III LO Biegański 11:1
  • ZSTiO Żeromski – I LO Słowacki 20:1
  • ZSTiO Żeromski – VII LO Kopernik 8:0
  • ZSTiO Żeromski – ZS Kochanowski 8:2
  • ZSTiO Żeromski – ZS Prus 13:0
  • ZSTiO Żeromski – ZS Ekonomicznych 2:11

Półfinał

  • ZSTiO Żeromski – ZS Technicznych 4:3

Finał

  • ZSTiO Żeromski – ZS Ekonomicznych 4:2

Skład: Wojtek Kuczera, Patryk Pakuła, Kewin Ciepły, Kacper Wrzalik, Dawid Gawroński, Daniel Małek, Mateusz Musiałowski, Dawid Bednarek, Szymon Bobrowski, Adam Niedźwiedź, Kacper Synowiec.

Trener: Krzysztof Kościański

Z kart historii….

To było piąte mistrzostwo Częstochowy naszej szkoły. Dokładnie 10 lat temu ,,Żerom” pierwszy raz stanął na najwyższym podium rywalizacji. Wtedy to bramki dzielnie bronił Karol Kuczera, w tym roku to jego brat Wojtek przyczynił się do mistrzostwa. Nasza szkoła wiedzie prym w tych rozgrywkach. W ostatnich latach zdobywając pięć razy mistrzostwo Częstochowy oraz trzy razy stając na podium. Warto dodać, iż nasi absolwenci kontynuują sportową passę na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. W tym roku częstochowska uczelnia zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w piłce nożnej, a spośród osiemnastu zawodników, połowę stanowili nasi byli uczniowie.

 

Comments are closed.