26-03-2019

Dnia 21 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i ósmoklasistów. W godzinach od 9 do 14 odwiedziło nas 1446 uczniów z Częstochowy i okolic, by zapoznać się z szeroką ofertą naszej szkoły. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali jak co roku moc atrakcji, więc każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Na parterze w pracowni chemicznej oprócz prezentacji kierunku biologiczno-chemicznego odbyły się pokazy doświadczeń chemicznych. Dalsza prezentacja kierunku miała miejsce w sali biologicznej, gdzie przybyli uczniowie mogli obejrzeć projekt pracy badawczej i eksperymentów, a także wziąć udział w quizach o tematyce przyrodniczej.

Pracownie językowe oferowały przybyłym testy i quizy leksykalno-gramatyczno- kulturowe w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Uczniowie klas gastronomicznych wraz z nauczycielami przygotowali przepyszne przekąski i soft drinki. W tym roku na stołach królowały własnoręcznie wypiekane bułeczki drożdżowe oraz naleśniki przygotowane metodą flambirowania. Odbył się  pokaz barmański, a w  kawiarence serwowano kawę i herbatę.

Bardziej aktywni uczniowie mogli wziąć udział w pokazie pole dance, przygotowanym przez uczennicę klasy IIIG. Przy stoisku wojskowym można było wykonać sobie zdjęcia w mundurze, masce gazowej oraz z bronią. Niebywałą atrakcją był udział w pokazie musztry oraz strzelanie z broni pneumatycznej.

Uczniowie wraz z nauczycielami informatyki zapraszali do salonu gier, gdzie goście mogli uczestniczyć w grach i zabawach internetowych, czy konkursie składania komputera na czas. Mieli oni szansę poznania historii gier komputerowych i wzięcia udziału w turnieju E-sportowym, a także w quizie na tablicy interaktywnej.

W klasie hotelarskiej gimnazjaliści i ósmoklasiści poza prezentacją  na temat zawodu hotelarza brali udział w quizach, rozwiązywali krzyżówki z dziedziny hotelarstwa, a nawet budowali hotel na czas za pomocą puzzli 3D. Poza tym, przedstawiano scenki humorystyczne.

W podobnym wesołym nastroju z bardzo dużą dawką humoru odbyła się rozprawa sądowa, przygotowana przez klasę prawniczo-ekonomiczną.

W pracowni geograficznej czekały liczne quizy, zagadki, konkursy a także tablica interaktywna, na której trzeba było prawidłowo zaznaczyć położenie państw europejskich.

W lata 20-ste i 30-ste przeniosły nas nauczycielki i uczniowie klas o profilu fryzjerskim. Prezentowano epokę z uwzględnieniem stylów w modzie i fryzjerstwie, a także przeprowadzono konkurs historyczny dotyczący danej epoki. Malowano paznokcie, badano włosy i zadawano pytania związane z fryzjerstwem.

Aktorzy z kółka teatralnego w naszej szkole zaprezentowali swoje umiejętności w inscenizacji opartej na motywach dzieła Henryka Sienkiewicza pt. „Nie byle jaka opowieść o Krzyżakach”. Natomiast w sali z karaoke gimnazjaliści i ósmoklasiści mogli posłuchać rapu w języku angielskim, a nawet wykazać swoje umiejętności w śpiewaniu z podkładem muzycznym.

Przy sali gimnastycznej znajdowała się tablica, na której przybyli goście mogli złożyć podpis lub przelać swoje wrażenia z wizyty na papier.

Pierwszy Dzień Wiosny w Żeromskim okazał się dniem wyjątkowym, pełnym niesamowitych wrażeń, które mamy nadzieję zapadną w pamięci gimnazjalistów oraz ósmoklasistów na długo. Zadowolone twarze gości mówiły same za siebie.

Opracowały

Joanna Chmielarska

Joanna Kołodziej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.