Weselnym krokiem za Wyspiańskim

„Weselnym krokiem za Wyspiańskim”-Loga

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli biblioteki brali udział w projekcie „Literacka mapa Częstochowy”, który miał na celu popularyzację postaci oraz twórczości polskich pisarzy i poetów. Koordynatorem projektu była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie. Realizacja projektu rozpoczęła się od wybrania nazw ulic. Nasza szkoła wybrała ulice w dzielnicy Raków: Marii Dąbrowskiej i Stanisława Wyspiańskiego. Na projekt składały się następujące zadania: stworzenie awatara pisarzy, zebranie informacji i ciekawostek dotyczących ulic i ich patronów oraz nakręcenie filmu o ulicy pod tytułem „Okiem kamery”.

„Weselnym krokiem za Wyspiańskim”-zdjęcie nr 15  „Weselnym krokiem za Wyspiańskim”-zdjęcie nr 14

Ostatni punkt projektu zrealizowaliśmy 15 marca 2024 roku. Spotkaliśmy się wtedy przy ulicy Wyspiańskiego, przebrani w stroje z epoki krakowskiego artysty. Przed nami pojawiło się wyzwanie – przygotować film o patronie ulicy. A wszystko na potrzeby projektu – „Literacka mapa Częstochowy”. Tego dnia nie zabrakło dobrego humoru, znakomitych pomysłów i dyscypliny na planie zdjęciowym.

P.S. Nawet pogoda nie kaprysiła!

Podziękowania dla Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa” za wypożyczenie strojów.

Efekty naszej pracy są dostępne na Facebooku szkolnym oraz pod linkami:

https://sites.google.com/view/literacka-mapa-czstochowy/strona-g%C5%82%C3%B3wna/literacka-ulica/ulica-stanis%C5%82awa-wyspia%C5%84skiego

https://sites.google.com/view/literacka-mapa-czstochowy/strona-g%C5%82%C3%B3wna/literacka-ulica/ulica-marii-d%C4%85browskiej

https://sites.google.com/view/literacka-mapa-czstochowy/strona-g%C5%82%C3%B3wna/avatar-literacki

Nauczyciele biblioteki

 

Comments are closed.