Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Zdjecie dziewczyny czytającej książkę

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze zapraszają jak co roku do wspólnej zabawy!!! Przypominamy o konkursie „SLEEVEFACE czyli ubierz się w książkę” (Szczegóły na stronie szkoły w zakładce „Biblioteka”).

Konkurs na „MEM CZYTELNICZY” – zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie mema internetowego promującego bibliotekę lub dowolnie wybraną książkę. Mem powinien składać się ze zdjęcia i korespondującego z nim tekstu, ten zaś powinien być krótki, zabawny i oddający temat konkursu. Mem nie może naruszać praw innych osób, zawierać treści obraźliwych oraz musi być samodzielnie wykonany przez uczestnika. Prace należy przesłać przez e-dziennik do biblioteki do 15 października 2021 r.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli dnia 5 października 2021 r. (wtorek) do wspólnej zabawy „Zaczytany Żerom”. Przynieśmy tego dnia swoje ulubione książki i pokażmy, że lubimy czytać i każde miejsce jest dobre do czytania: sala lekcyjna, korytarz, świetlica. W tym dniu robione będą zdjęcia zaczytanym Żeromianom.

Wasze Bibliotekarki 🙂

Comments are closed.