„Technik na stażu- trening kompetencji zawodowo – społecznych w kształceniu praktycznym uczniów branży usługowej i informatycznej”

21-09-2018

Dnia 8 września 10 uczniów III klas technikum  hotelarstwa wraz z opiekunem, mgr Agnieszką Pałygą, wyruszyła w kierunku lotniska w Krakowie by rozpocząć swoje miesięczne praktyki w Rimini we Włoszech. W naszej szkole już od 13 lat uczniowie wszystkich kierunków kształcenia w Technikum nr 6 mają możliwość w klasie trzeciej realizacji praktyki zawodowej poza granicami kraju. Dzięki tej inicjatywie nasi uczniowie poszerzają swoje zawodowe i osobiste horyzonty o doświadczenie międzynarodowe, zdobywając wiedzę i praktykę w zakresie zawodu, języka obcego, kultury i obyczajowości w wymiarze europejskim.

W pierwszych dniach w Italii młodzież uczestnicząca w projekcie: „Technik na stażu- trening kompetencji zawodowo – społecznych w kształceniu praktycznym uczniów branży usługowej i informatycznej” nr 2017-1-PL01-KA102-035747 eksplorowała pobliskie miejsca, uczestniczyła w spotkaniu powitalnym w biurze naszego projektowego Partnera firmy Sistema Turismo oraz zwiedziła Rimini, poznając historyczne ciekawostki związane z tym urokliwym miastem. Podczas pierwszego tygodnia uczniowie odbyli intensywny kurs języka włoskiego na poziomie A1, zapoznali się z pracodawcami i rozpoczęli praktyki w poszczególnych hotelach. Już od samego początku pobytu we Włoszech młodzież miała okazję wykazać się swoją znajomością angielskiego i samodzielnością. Uwieńczeniem pierwszego tygodnia stażu była dodatkowa atrakcja w postaci wycieczki do Wenecji, podczas której młodzi praktykanci odbyli rejs statkiem i podziwiali piękną architekturę tego unikatowego miejsca. Kolejne tygodnie na praktykach  we Włoszech zapowiadają się równie bogato, życzymy zatem udanego pobytu i owocnej pracy!

Bieżące relacje z przebiegu stażu można śledzić na portalu facebook fanpage

Praktyki zagraniczne w Żeromie www.facebook.com/zerompraktyki/

 Staż realizowany jest w ramach programu Erasmus+ i  finansowany jest

w 100 %  przez Unię Europejską.

Comments are closed.