Kochani Maturzyści

Dziś kończy się Wasza cztero- lub pięcioletnia przygoda z naszą Szkołą.

Przez ostatnie lata dyrekcja, grono pedagogiczne,  wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi starali się stworzyć Wam jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy i jak najlepiej przygotować Was do egzaminów zawodowych w przypadku uczniów technikum i BS II oraz do matury. I choć czasami droga po wiedzę było żmudna i wyboista, choć Waszą edukację zakłóciła pandemia i nauka zdalna i wszyscy mieliśmy czasami chwile zwątpienia, to wyniki egzaminów zawodowych są naprawdę bardzo dobre.

Rynek pracy czeka na wykwalifikowaną kadrę i przyjmie Was z otwartymi rękami, pamiętajcie, żeby dawać z siebie wiele, ale i wysoko cenić swoją wiedze i umiejętności.

Mamy nadzieję, że wyniki egzaminu maturalnego będą dla Was również satysfakcjonujące, czego serdecznie Wam i sobie życzymy.

Zdobywaliście wiele nagród w różnorodnych konkursach, wspólnie z nauczycielami i wychowawcami podejmowaliście wiele ciekawych inicjatyw, macie wiele osiągnięć sportowych.  Za tymi sukcesami stoi Wasza ciężka praca, ale też praca Waszych nauczycieli i wychowawców, którzy mozolnie, dzień po dniu, przekazywali Wam swoja wiedzę, kształtowali Wasze umiejętności, cierpliwie poprawiali błędy, prostowali ścieżki i pokazywali nowe horyzonty. Wszystko po to, by wychować Was na mądrych i dobrych ludzi.

Pamiętajcie, że gdziekolwiek rzuci Was los, to jesteście Polakami, że Wasza Ojczyzna to piękny kraj nad Wisłą, że tu są wasze rodziny i przyjaciele, tu mówimy po polsku, po naszemu. Zawsze mówcie dobrze o swojej Ojczyźnie Polsce i małej Ojczyźnie Częstochowie, a wtedy wszyscy będą darzyć Was szacunkiem.

Kochani, właśnie wchodzicie w dorosłe życie. A dorosłość to praca na swoje utrzymanie i płacenie swoich rachunków, odpowiedzialność za swoje czyny, również błędy, odpowiedzialność za siebie i innych. Wszyscy życzymy Wam łagodnego bezbolesnego wejścia w tę dorosłość. Możecie też odsunąć ten moment i rozpocząć studia na wymarzonych kierunkach. Życzę Wam mądrych życiowych wyborów, realizacji stawianych sobie ambitnych celów i samych życzliwych ludzi wokół.

Żyjcie tak, aby wszyscy, którzy Was kochają mogli być z was dumni. Żyjcie tak, abyście mogli być dumni z siebie i codziennie patrzeć w lutro bez wstydu. Żyjcie pełnią życia, realizujcie swoje plany, marzenia i pasje, bo życie bez marzeń i pasji nie ma smaku. I moje ulubione zdanie – żyjcie tak, żeby nikt przez Was nie płakał.

I pamiętajcie o nas, Waszych wychowawcach i nauczycielach, odwiedzajcie nas, opowiadajcie o swoich sukcesach zawodowych i osobistych. Pielęgnujcie przyjaźnie zapoczątkowane w naszej szkole, spotykajcie się już jako absolwenci „Żeromskiego” i pomagajcie sobie w dorosłym życiu.

Na dalszą drogę życia wybrałam dla Was aforyzm Alberta Einsteina, który powiedział: „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko”.

Kochani Maturzyści! Przyjmijcie serdeczne gratulacje z okazji ukończenia szkoły oraz życzenia satysfakcjonujących wyników egzaminu maturalnego i studiów na wymarzonej uczelni. I sprawcie, aby Wasze życie było cudem. Macie tę moc! A my trzymamy za Was mocno kciuki!

Izabela Laska, dyrektor szkoły

Comments are closed.