Wykład motywacyjny

Wykład motywacyjny fryzjerstwo- zdjęcie nr 1

19.05.2023r. gościliśmy w naszej szkole panią Dobrawę Piękos -Szymańską, właścicielkę akademii fryzjerskiej Education by Dobrawa. Wygłosiła ona wykład motywacyjny dla uczniów klas fryzjerskich, będący jednocześnie promocją jej autorskiego projektu „Nowa era fryzjera”.

W pierwszej części spotkania pani Dobrawa – edukator fryzjerstwa z wieloletnim doświadczeniem, uzmysłowiła uczniom, że zawód fryzjera nie jest łatwym wyborem, wymaga wielu poświęceń, ale jest zarazem pięknym zawodem, ponieważ daje radość ludziom, a fryzjerom pozwala spełniać się artystycznie. Determinacja i wiara, że marzenia się spełniają sprawiły, że p. Dobrawa osiągnęła wiele sukcesów zawodowych. Przede wszystkim otworzyła Akademię dla fryzjerów Education by Dobrawa w Warszawie, została też członkiem kapituły jednego z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie Global Creative Awards, prowadzi w telewizji TVN  Pogotowie fryzjerskie i wiele innych ciekawych projektów.

Druga część dotyczyła wiedzy praktycznej. Chętni uczniowie próbowali wykonać na główkach treningowych cięcia pod okiem profesjonalistki. Dowiedzieli się, że ogromne znaczenie podczas wykonywania zabiegu strzyżenia ma sposób trzymania nożyczek, jak ważna jest postawa ciała, czy sposób dobierania włosów. Mogli też usłyszeć wpływie geometrii na strzyżenie włosów. Śmiałkowie, którzy zdecydowali się pokazać publicznie swoje umiejętności fryzjerskie, zostali nagrodzeni upominkami.

W czasie spotkania zorganizowany został również konkurs polegający na uzasadnieniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego pragnę zostać fryzjerem? Najciekawsze odpowiedzi udzieliły dziewczyny z klasy III F Emilia Górniak i Kinga Kosela. W nagrodę dostały zaproszenie na 1 dniowe warsztaty prowadzone przez p. Dobrawę Piękos- Szymańską. Wyróżnienie przyznano uczennicy klasy 2f – Kindze Jaguś. Otrzymała ona nagrodę rzeczową.

Wykład miał na celu nie tylko promocję zawodu fryzjer, lecz także ukazanie uczniom jak ważną rolę w dążeniu do wyznaczonych przez nich celów życiowych pełni samozaparcie.

Pani Dobrawie Piękos – Szymańskiej serdecznie dziękujemy za inspirujący wykład, a uczniom klas fryzjerskich życzymy wytrwałości w dążeniu do celu jakim jest zdobycie zawodu fryzjera, czy technika usług fryzjerskich.

GALERIA ZDJĘĆ 

Comments are closed.