Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

Mikołajkowy turniej piłki nożnej - zdjęcie nr 1

W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im S. Żeromskiego w Częstochowie w dniu 8 grudnia 2023 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu życia oraz popularyzacja piłki nożnej w środowisku uczniowskim.

Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn z klas: 3 G/P, 1 W, 2 D, 3 B, 2 U/H, 2 G/P, 3 C, 4 C, 2 B, 3 A, 1 A, 2 K, 4 K, 1 B, 2 A, 1 K, 2 C, 1 C, 5 K oraz 4 G. Turniej został rozegrany systemem brazylijskim lekko skomplikowanym, ale na pewno sprawiedliwym. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna oparta na uczniach klasy 3 C mundurowej, która w finale pokonała reprezentantów klasy 2 K 4 : 3. Trzecie miejsce zdobyła reprezentacja klasy 5 K wygrywając z 3 B.

Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną walecznością i determinacją do ostatnich sekund. Konfrontacje drużyn piłkarskich z naszych klas w historii dostarczały uczniom wielu emocji. Tak było i tym razem.

Turniej odbył się w miłej atmosferze. Zwycięskie ekipy zostały nagrodzone Mikołajkowymi prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców ZSTiO i wręczone przez P. Dyrektor Izabelę Laskę oraz nauczycieli WF. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Ogończyk – kapitan, Maciej Bąk, Bartosz Fiodrów, Adrian Pardela, Roman Herasimov, Paweł Szychalski, Dawid Koniecki. Wicemistrzowie z 2 K wystąpili w składzie: Kamil Karwacki – kapitan, Mateusz Suski, Oskar Krupa, Cyprian Banasiak, Dominik Mazik, Kamil Górniak, Szymon Jarosz. Trzecia drużyna turnieju z klasy 5 K wystąpiła w składzie: Konrad Koza, Mateusz Paczyński, Mateusz Czopik, Jakub Tomzik, Miłosz Urbański, Maksym Koziński, Kacper Bernaś oraz Oliwier Młynek.

– Szczególne podziękowania należy złożyć uczniom klasy 3 C, którzy pomagali nauczycielom WF w zrealizowaniu w/w turnieju. Płacz, złość, przykre emocje, chwile zwątpienia. Większość z nas spotkała się z tym po porażce. I choć każdy sportowiec zdaje sobie sprawę, że w sporcie zwycięzca może być tylko jeden, to najtrudniej nauczyć się przegrywać i przełknąć gorycz porażki. I choć sam osobiście nie bardzo lubię słowo „porażka”, to chciałbym, aby wszyscy uczestnicy turnieju wiedzieli, jak sobie z tą porażką radzić. Mówi się, że porażka jest starszą siostrą sukcesu, bo to właśnie dzięki niej się rozwijamy i stajemy się lepsi. A umiejętność czerpania z porażek to jedna z ważniejszych umiejętności nie tylko w sporcie ale również w życiu. W obecnych czasach należy również pokazywać młodym ludziom, jak aktywnie można spędzić czas – dodał nauczyciel wychowania fizycznego i współorganizator turnieju Arkadiusz Mojsa

Comments are closed.