Reprezentanci Naszej Szkoły wygrali konkurs musztry klas mundurowych “Razem w szyku”.

Razem w szyku 2024-zdjećie nr 1

6 Czerwca br. w Częstochowie odbył się Piknik Mundurowy „Razem w szyku” zorganizowany przez WCR w Częstochowie. Była to już 5 edycja, podczas której umiejętności z zakresu musztry wojskowej zaprezentowali uczniowie klas tworzonych w ramach programu Oddziałów Przygotowania Wojskowego. W konkursie wzięło udział 6 drużyn reprezentujących z terenu administrowanego przez WCR w Częstochowie. Wydarzenie to było idealną szansa na to, aby poznać tajniki życia wojskowego. Na uczestników wydarzenia czekały nie tylko pokazy musztry, ale także stoiska promocyjne, na których można było pozyskać wiedzę o różnych aspektach służby wojskowej, rekrutacji oraz możliwościach rozwoju zawodowego w wojsku.
RYWALIZACJĘ ZWYCIĘŻYŁA REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY, która wzorowo wykonała pokaz musztry obowiązkowej, a musztra paradna w wykonaniu naszych kadetów zapierał dech w piersiach. GRATULACJE!!
Wśród stoisk służb mundurowych na bulwarach Galerii Jurajskiej obecni byli m.in. żołnierze:

  • 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
  • Jednostki Wojskowej Komandosów
  • 34 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej Żandarmerii Wojskowej z Krakowa.

W wydarzeniu również uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz organizacji proobronnych.
Nagrody dla kadetów wręczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy dr Ryszard Stefaniak i zastępca dowódcy WCR Częstochowa mjr Artur Bożek.

Comments are closed.