Nasi informatycy z V k z wizytą w Centrum Inżynieryjnym ZF- Group.

V k z wizytą w Centrum Inżynieryjnym ZF- Group
Dnia 14.03.24 miała miejsce druga wizyta uczniów naszej szkoły w Centrum Inżynieryjnym Firmy ZF. Tym razem uczniowie klasy maturalnej technikum o profilu technik informatyk odwiedzili Centrum Inżynieryjne na ul. Pułaskiego.
Uczniowie uczestniczyli w prezentacji firmy przygotowanej przez Lidera Projektu p. Arkadiusza Mazura, która poprowadzona w dużej części w formule Q@A miała na celu przybliżenie im pracy informatyka, programisty, inżyniera w Centrum Inżynieryjnym.
Uczniowie chętnie zadawali pytania, aktywnie uczestniczyli w dyskusji, która dotyczyła ich przyszłości zawodowej. Najaktywniejsi zostali nagrodzeni drobnymi upominkami od firmy.
Drugą część spotkania poprowadziła p. Aleksandra Konecka – Kierownik HR ZF- Group i dotyczyła ona praktyk oraz stażu w Centrum Inżynieryjnym, wymaganiom jakie są stawiane osobom ubiegającym się o pracę lub staż.
Następnie uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę po Centrum Inżynieryjnym oraz przyjrzeli się z bliska pracy informatyków.
Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Wójcik a ze strony CE ZF – Group p. Izabela Dewódzka z działu HR.
Kolejne odwiedziny w Centrum Inżynieryjnym ZF- Group planowane są na przyszły rok szkolny dla obecnej klasy III k.

Dorota Wójcik

 

Comments are closed.