Młody Mistrz Fryzjerstwa

Młody Mistrz Fryzjerstwa-zdjęcie nr 1

13 marca w sosnowieckim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego już po raz dziewiąty odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa”. Konkurowało ze sobą 40 zespołów z 25 szkół z całej Polski. Zwycięzcy eliminacji wyłonieni na szczeblu lokalnym w finale mieli godzinę na przygotowanie fryzur. W tym czasie powstały też wymyślne stylizacje zgodne z tematem tegorocznego konkursu „Potęga żywiołów”.Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły: uczennica klasy IV F Emilia Górniak oraz uczennice klasy 1F Wiktoria Śmieja i Oliwia Chodkowska wraz z modelkami. Uczennice Żeromskiego wykazały się niezwykłą kreatywnością i oryginalnością w tworzeniu fryzur i stylizacji (same wykonały suknie dla modelek). Do konkursu przygotowywały się przez kilka miesięcy.

Finał konkursu poprzedził pokaz fryzur, który przygotował Paweł Serkis – ambasador marki produktów MAXXelle. Następnie uczennice z poszczególnych szkół prezentowały na przygotowanej przez organizatorów scenie efekty swojej pracy. Jury w składzie: Małgorzata Laszewska – Czeszyk – przedstawiciel marki fryzjerskiej Fale Loki Koki, Paweł Serkis – przedstawiciel Akademii Fryzjerskiej NAF oraz Paulina Wąsik, właścicielka salonu Dolce Vita w Sosnowcu wyłoniło zwycięzców .

Emilia Górniak z klasy IV F reprezentująca nasza szkołę uzyskała wyróżnienie. Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę ilość uczestników konkursu. Gratulujemy również uczennicom klasy 1F, które znakomicie przygotowały się do udziału w pokazie fryzur.

Comments are closed.