Szanowni absolwenci, drodzy uczniowie, kochana młodzieży!

Nadszedł dzień, na który czekaliście przez wiele lat. Dzień, w którym zamykacie znaczący rozdział Waszego życia. Ale też dzień, dla którego świętowania poświęciliście ogromną ilość czasu, energii i zaangażowania. Dzień będący jednocześnie potwierdzeniem, jak i zwieńczeniem Waszych wysiłków, poświęceń i determinacji. Przechodziliście przez trudne egzaminy, przeżywaliście stres, sukcesy i rozczarowania. Ale cel był niezwykle ważny – zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam na dalszy rozwój i osiągnięcie – a w każdym razie uprawdopodobnienie – sukcesu i powodzenia w dorosłym życiu. Co z tym zasobem zrobicie – zależy głównie od Was. Na razie osiągnęliście to, co dzisiaj celebrujemy – ukończenie szkoły średniej i możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Jestem przekonany, że każdy z Was ma swoje cele, marzenia i ambicje, które chce zrealizować w życiu. Niezależnie od tego, czy chcecie kontynuować naukę w szkole wyższej, czy rozpoczynacie pracę, ważne jest, abyście pamiętali, że jesteście zdolni i macie potencjał, aby osiągnąć swoje cele, a uzyskane w szkole przygotowanie do dorosłego życia, pozwoli Wam pomyślnie zrealizować najśmielsze plany i marzenia.
Wiem, że przyszłość może wydawać się niepewna i pełna wyzwań, ale jestem przekonany, że jesteście na to gotowi. A w każdym razie macie ku temu wszelkie dane… Pamiętajcie jednak, że Wasza wiedza i umiejętności są jedynie bazą i punktem wyjścia, a prawdziwy sukces zależy od Waszej ciężkiej pracy, determinacji i umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków. Wiedzcie, że nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma celów nie do osiągnięcia. Bądźcie tylko ambitni i śmiało podążajcie za swoimi marzeniami. Nie traćcie czasu na narzekanie, zawsze bądźcie pozytywni i dążcie do celu. Nieustannie rozwijajcie się, uczcie się nowych rzeczy i szukajcie swojej pasji. I zawsze pamiętajcie, że największe osiągnięcia wymagają największego wysiłku.
Dziś żegnamy Was jako uczniów, ale pamiętajcie, że zawsze będziecie częścią naszej szkolnej rodziny. Niech Wasze marzenia będą wielkie, a Wasza determinacja silna. Życzę Wam sukcesów na każdym etapie Waszej drogi życiowej, ale też tego, oraz abyście zawsze szli przez życie z pewnością siebie, uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Ale też abyście zawsze pamiętali o swoich korzeniach i wartościach, które zdobyliście w szkole. I, oczywiście, sukcesu na maturze, która wciąż jeszcze stanowi przepustkę do ambitnej przyszłości.

Powodzenia
Rafał Piotrowski
Naczelnik Wydziału Edukacji

Comments are closed.