Warsztaty z wolontariatu

Zdjęcie nr 4 z warsztatów Oczami Brata Alberta

4 października w naszej szkole gościliśmy pana Konrada Flisa, który jest koordynatorem wolontariatu Fundacji „Oczami Brata”. Misją tej organizacji jest patrzenie na świat „oczami osób z niepełnosprawnością”. Podczas wizyty uczennice z klasy 4f poznały najważniejsze cele i zadania fundacji. Zaprezentowano filmy przedstawiające działania wolontariuszy współpracujących z tą instytucją. W trakcie warsztatów uczennice mogły dowiedzieć się na czym polega działalnośc wolontariatu i w jaki sposób można zostać wolontariuszem, a także czego można się nauczyć pracując z ludźmi niepełnosprawnymi.

Fundacja „Oczami Brata” prowadzi między innymi Specjalistyczno- Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży, Warsztat Terapii Zajęciowej, Teatr Oczami Brata, promuje twórczość uzdolnionych osób z niepełnosprawnością- projekt „(Nie) pełnosprawni aktywni kulturalnie” i wiele innych.

Wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o na temat fundacji lub  zaangażować się w działania wolontariatu, zachęcamy do odwiedzenia strony www.oczamibrata.pl

Comments are closed.