ŻEROMANIA – czyli Dzień Patrona

Zdjęcie nr 13 z Żeromanii 2021

24 listopada 2021 w ZSTiO im. S. Żeromskiego okazał się dniem pełnym wrażeń! Po zeszłorocznym „zdalnym” nauczaniu, kiedy wszystkie imprezy i uroczystości były odwołane,  z tym większym entuzjazmem i pomysłowością nasza młodzież przygotowała różne działania związane z osobą naszego patrona – czyli Stefanem Żeromskim. Dodatkowo,  w dniach 15 -26 listopada w naszym mieście trwa Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych (zorganizowany przez CIZ), mogliśmy więc liczyć na wizyty zainteresowanych naszą szkołą ósmoklasistów, którzy odwiedzili nas 22 XI i właśnie dziś podczas ŻEROMANII – czyli Dnia Patrona. Tradycyjnie od lat, Dzień Patrona ukazał różnorodność talentów młodych ludzi (językowych – wywiad ze Stefanem Żeromskim w języku angielskim-, muzycznych, aktorskich, plastycznych), uczniowie z klas mundurowych zachwycili nas pokazem musztry (do muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku”) i celnością strzelania do tarczy, natomiast uczniowie klas technikum i branżowej szkoły profesjonalnie i w oryginalny sposób zaprezentowali swoje kierunki. W świetlicy i pracowni gastronomicznej królował technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa – (myślę, że Żeromskiemu spodobałaby się nasza wersja śniadania w Nawłoci i wystrój sali jadalnej) W dwóch pracowniach fryzjerskich swoimi fryzurami i stylizacjami (nawiązującymi do początków XX wieku) zachwycali uczniowie technikum fryzjerskiego, a II piętro (korytarz i trzy pracownie komputerowe) wzięli we władanie przyszli specjaliści w dziedzinie IT, czyli uczniowie z technikum informatycznego. Naszą szkołę odwiedzili ósmoklasiści z następujących szkół: ZSP nr 3,  SP 37, SP 8, SP 27, SP 33, SP 35, SP Huta Stara B, SP 12, SP 29, SP 34. Mamy nadzieję, że nasza szkoła ze swoim klimatem i profesjonalnie wyposażonymi pracowniami przypadła im do gustu i w przyszłym roku wezmą ją pod uwagę przy wyborze szkoły średniej na kolejne 4 lub 5 lat swojego życia.

Comments are closed.