Nasza uczennica w World Skills Poland

Zdjęcie nr 12 z World Skills Poland

Waleria Kulesh, jako uczennica klasy IV technikum hotelarskiego w dniach 25-26.11 2021 bierze udział w prestiżowym konkursie World Skills Poland w Gdańsku, który jest największym konkursem zawodów branżowych. Rywalizuje w jednej z sześciu konkurencji  –  Obsługa gości hotelowych. Jest jedną z dziesięciu osób, które zakwalifikowały się do tego etapu. Waleria, jako recepcjonista będzie musiała zaprezentować szeroki zakres usług: przywitanie gości w hotelu, dokonać dla nich rezerwacji i odpowiedzieć  na inne potrzeby, które są niezbędne dla wygody gości podczas pobytu w hotelu.

Recepcjoniści muszą stale korzystać z szerokiej gamy umiejętności. Mogą one obejmować znajomość lokalnej i ogólnej informacji turystycznej, dobrą znajomość angielskiego w mowie i piśmie, znajomość obsługi komputera, dobre maniery, zachowanie, doskonałe umiejętności komunikacyjne i społeczne, rozwiązywanie problemów, kompetencje w zakresie liczb i obsługi gotówki oraz stosowanie procedur rezerwacji, recepcja, usługi dla gości i wymeldowanie. Rola recepcjonistów hotelowych jest kluczem do każdego hotelu. Wpływa to na reputację hotelu i powtarzalność działalności. Te wszystkie umiejętności są badane i oceniane w odbywającym się konkursie.

Ten międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych to ogromna szansa dla naszej uczennicy, jak i wszystkich uczestniczących zawodników, ponieważ zarówno etap treningu jak i zawody są niepowtarzalną szansą do nabycia nowych kompetencji i umiejętności. W gronie najlepszych zawodowców z całego świata uczestnicy mogą dzielić się swoim doświadczeniem i przenosić dobre praktyki na grunt lokalny. To też doskonała możliwość do nabycia kontaktów w branży hotelarskiej.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy Walerii powodzenia.

Comments are closed.