Dzień Patrona w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1

Wizyta klasy mundurowej w ZSP nr 1 -zdjęcie nr 912 kwietnia odbył się w tej szkole Dzień Patrona. Nasza delegacja wraz z zastępcą dyrektora P. B. Janicką, nauczycielami P. Z. Prokopem i A. Mojsą oraz uczniami klasy mundurowej  brała udział w uroczystościach z nim związanych. Patronem tej szkoły również jest Stefan Żeromski.

W ramach obchodów naszego święta uczniowie usłyszeli, co oznacza pojęcie „patron” i kim był Stefan Żeromski. Obejrzeliśmy inscenizację „Siłaczki”, którą napisał nasz patron oraz poznaliśmy laureatów Konkursu Plastycznego . Na koniec uroczystości była niespodzianka: musztra paradna w nietypowej, bo muzycznej odsłonie wykonana przez uczniów klasy mundurowej 3C.

STEFAN ŻEROMSKI W OCZACH MŁODEGO POKOLENIA – PORTRET PATRONA NASZEJ SZKOŁY

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny: „Stefan Żeromski w oczach młodego pokolenia – portret patrona naszej szkoły” jest efektem współpracy dwóch szkół: Zespołowi Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Częstochowie oraz Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Częstochowie, którym nadano imię tego właśnie pisarza.

Wykonanie portretu to duże wyzwanie dla młodych twórców, jednak 138 uczniów biorących udział w konkursie, poradziło sobie z tym zadaniem fantastycznie. Z większymi trudnościami przyszło się zmagać jury, które mogło nagrodzić tylko kilka, jak to w konkursie bywa, spośród wielu bardzo dobrych prac.

Chcąc, jak najlepiej odtworzyć podobiznę patrona, uczniowie szkoły średniej preferowali technikę kolażu i fotokolażu, a uczniowie szkoły podstawowej wykonywali swoje prace ołówkiem lub węglem.

Komisja konkursowa w składzie: Ilona Nawrot, Janusz Posturzyński oraz Agata Filipiuk-Mojsa, nagrodziła i wyróżniła 9 prac. Spośród naszych uczniów nagrody otrzymali:

  • I nagroda Maja Łuszczyńska,
  • II nagroda Natalia Rak oraz
  • III nagroda Wiktoria Ligudzińska

Comments are closed.