Obóz w Biskupicach.

Obóz mundurowy 2022- zdjęcie nr 5Jak dobrze jest chodzić do Liceum Ogólnokształcącego w ZSTiO im. S. Żeromskiego w Częstochowie o profilu mundurowym. Dzieje się naprawdę dużo. Nie ma możliwości, żeby się nudzić. Właśnie w dniach od 20 do 22  czerwca br.  są na to doskonałym dowodem, dlatego że I klasa mundurowa uczestniczyła w obozie w Biskupicach. Co prawda tylko trzydniowym, ale jakże wiele w czasie tych 3 dni się wydarzyło. Już pierwszego dnia zostaliśmy podzieleni na cztery grupy i przystąpiliśmy do realizacji programu. Nasza młodzież miała okazję do nauczenia się jazdy quadami ATP, poznania podstaw survivalu, taktyki czy paintballowej zabawy taktycznej. W związku z wielką ilością wrażeń nikt tego dnia nie mógł zasnąć.

Niestety poranny rozruch fizyczny 0 6:10 zbyt wcześnie obudził naszych bohaterów.

Smaczne śniadanie dobrze nastroiło do dalszych zajęć z terenoznawstwa i strzelania z karabinka. Po obiedzie poznaliśmy BRDM czyli bojowy wóz rozpoznania. W ostatni dzień przyszło Nam się zmierzyć z tzw. pętlą taktyczną czyli młodzież miała za zadanie wykorzystanie tej wiedzy i umiejętności, którą zdobyła w trakcie specjalistycznych zajęć w praktyce. Mamy bardzo zdolną młodzież, dlatego bez większych problemów wszyscy zaliczyli ten wcale nie łatwy sprawdzian. Po obiedzie czekała na Nas jeszcze uroczystość zakończenia obozu na której komendant obozu por. Adam Dłużniak między innymi, podsumował wyniki strzelania z karabinka sportowego kbks z Myszkowa.

Uroczystość Naszą zaszczycili przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy Zastępca Prezydenta Miasta Ryszard Stefaniak, naczelnik wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, oraz dyrektorzy wszystkich szkół mundurowych z terenu Miasta Częstochowy. Rodzice, którzy przybyli odebrać swoje pociechy z obozu mieli możliwość obejrzenia krótkiej defilady mundurowych na zakończenie.

Niestety był to już koniec, czas powrotu do domów. Choć obóz trwał zaledwie trzy dni, był bardzo intensywny i bogaty w nowe doświadczenia. Było warto!

Comments are closed.