Nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH 2019… 

18-11-2019

Akcja odbywa się, pod patronatem Stowarzyszenia Patriotycznego „Kresy”i oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej.

W tym roku polegała na zbiórce pieniędzy  do oznaczonych puszek (do dnia 12.11) oraz zbiórce żywności w sklepach Biedronka (dnia 08.11 i 09.11)  W akcje zaangażowany jest m.in. Urząd Miasta Częstochowy,pod patronatem m.in. Telewizji Katowice,Telewizji Orion i Gazety Częstochowskiej.

Nasza szkoła zebrała do puszek w szkole: 617 złotych i 34 grosze, oraz brała udział w zbiórce żywności w Biedronce przy ulicy Sabinowskiej .

Ponadto nasi uczniowie wykonali kartki świąteczne, które zostaną dołączone do paczek dla dzieci.

Święty Mikołaj przekaże paczki polskim dzieciom :- na Litwie(Wilno): polskie szkoły w Mieckunach, Egliszkach,Kowalczukach,Ławryszkach  i w Pakienie -na Białorusi (Grodno):polskie szkoły w Lidzie,Wołkowysku,Ostrowcu i w Grodnie-na Ukrainie(Lwów):polska szkoła w Stanisławowie i dzieciom uczącym się języka polskiego w  Katedrze Lwowskiej.

Poprzez akcję charytatywną, chcemy pokazać naszym rodakom, że nie chodzi tylko o zawiezienie dóbr materialnych, a istotą jest element patriotyczny- gest solidarności i serdecznej pamięci o nich.

Chciałam  bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali WIELKIE SERCE i włączyli się w  tą akcję .

Sylwia Urbaniak

Comments are closed.