Drodzy Maturzyści Żeromskiego

29-04-2021

Wizerunek Supermena

 

Częstochowa,28.04.2021 r.

 

Drodzy Maturzyści Żeromskiego

Lada moment rozpoczniecie matury. Od dziesięcioleci wspólnie ze wszystkimi rocznikami maturzystów przeżywałem każdy egzamin, tak jak to ja miałbym go zdawać osobiście. Tak samo jak Wam towarzyszył mi stres, ale także wewnętrzna radość, że kolejni młodzi ludzie właśnie kończą pewien ważny etap swojego życia. Moje przejście na emeryturę nie zmieniło tego, nadal myślami jestem z Wami Drodzy Maturzyści.

Zawsze w tym majowym miesiącu towarzyszy mi wiara w to, że już wkrótce wszyscy pójdziecie dalej, osiągnąć kolejny szczebel edukacyjny, kolejny sukces. Byłem i jestem dumny z każdego rocznika wypuszczonego z Żeromskiego w świat.

Chciałbym, abyście do matur podeszli właśnie z tą wiarą i nadzieja na lepsze jutro.

Z przekonaniem o osiąganiu kolejnego ważnego punktu w życiu, który otworzy przed Wami świetlaną przyszłość.

I tego właśnie Wam życzę, aby każdy z Was swój egzamin maturalny zdał jak najlepiej. Zrealizujcie wszystkie swoje plany i marzenia. Niech wybrana przez Was dalsza droga rozwoju zapewni Wam satysfakcję, radość, ale także dobrobyt i spokojne życie.

Moi Drodzy jestem przekonany, że w trakcie tegorocznych egzaminów będzie sprzyjać Wam szczęście. Wszystko będzie dobrze, a śmiem twierdzić, że nawet bardzo dobrze.

Myślami jestem z Wami, trzymam za Was kciuki i wiem, że wszystko uda się jak najlepiej.

Pamiętajcie, że jesteście młodzi i cały świat stoi przed Wami otworem i tylko od Was zależy jak daleko zajdziecie, co uda Wam się osiągnąć. O waszej wartości i Waszych możliwościach stanowicie Wy sami, nikt inny. I nawet, jeśli kiedyś ktoś próbował podważać waszą wartość, zniechęcać do czegoś, albo po prostu powątpiewał w Wasze szanse na powodzenie, to wiedzcie, że ja zawsze wierzyłem i nadal wierzę w każdego z Was.

W Waszej młodości jest ogromny potencjał i energia, która pozwala osiągać wszystkie obrane sobie cele życiowe. I tego Wam życzę, abyście pełni zapału zrealizowali wszystkie swoje marzenia. Z egzaminami na pewno sobie poradzicie. Bądźcie pełni dobrej nadziei i optymizmu.

Życzę Wam wszystkim tej szczególnej umiejętności wyboru takiej postawy, która będzie świadczyć o Waszej szlachetności, kulturze i szacunku dla narodowych wartości i tradycji.

Zdajcie maturę i zdobądźcie indeksy wymarzonych uczelni. Życzę Wam wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Niech każdego dnia sprzyja Wam szczęście!

z szacunkiem,

  Stanisław Dzwonnik

Comments are closed.