Dzień sportu w Żeromie

Dzień sportu w Żeromie 2022

Apel Olimpijski odczytał jeden z najlepszych  sportowców naszej szkoły Piotr Leszczyński, który wraz z kolegami zdobył pierwsze miejsce w Częstochowie w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”  i trzecie miejsce w tych samych zawodach na szczeblu województwa śląskiego na 2022r. Wywalczył, również wraz z kolegami trzecie miejsce w koszykówce chłopców 3×3 w licealiadzie miasta Częstochowy. Dzień sportu to czas podsumowań współzawodnictwa sportowego szkół średnich w Częstochowie. Nasze dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce w zawodach sportowo – obronnych „Sprani jak żołnierze” oraz drugie miejsce w województwie śląskim. Pod opieką p. S. Urbaniak mają się czym pochwalić, również  piłkarki ręczne zdobyły drugie miejsce w zawodach miejskich, tenisistki stołowe P. K. Lenort, też  wywalczyły drugie miejsce w Częstochowie. Zaszczytne piąte miejsca zdobyły w zawodach LA, sztafetowych biegach przełajowych oraz pływaniu. Nasi panowie oprócz wspomnianych wyżej sukcesów wywalczyli bardzo nie lubiane przez wszystkich sportowców czwarte miejsca w łyżwiarstwie szybkim i pływaniu. Piąte miejsca w siatkówce i koszykówce.

Jeżeli chodzi o sporty indywidualne, ten rok przyniósł ogromne sukcesy dla Julii Bulskiej uczennicy klasy 3c  została srebrną medalistką mistrzostw Europy w konkurencji technik specjalnych juniorek w Taekwon-do oraz drużynową mistrzynią Europy w konkurencji układów juniorek jako reprezentantka Polski w tej samej dyscyplinie.

Również Oliwia Sołtys z klasy 2c na przestrzeni całego roku szkolnego 2021/2022 może poszczycić się wieloma sukcesami, np.: została mistrzynią Polski indywidualnie w walkach Taekwon-do juniorek w wadze do 60kg drugie miejsce w Polsce w technikach specjalnych, trzecie miejsce w testach siły kobiet młodzieżowców oraz trzecie miejsce w walkach kobiet do 62kg. Ponadto Oliwia zaprezentowała w czasie Dnia Sportu pokaz perfekcji i siły w rozbijaniu deski przy uderzeniu nogą za co otrzymała ogromne brawa.  Uczniowie klasy 2c zaprezentowali pokaz musztry paradnej do nietypowego cover-u Czterech pór roku – Antonio Vivaldiego.  Cheerleaderki zagrzewały do boju!!!

Podsumowanie konkurencji sportowo – rekreacyjnych podczas Dnia Sportu: 1 czerwca 2022r.

Konkurencja 1 –  P. Z. Prokop i p. J. Posturzyński podsumowując konkurencję strzelecką wyłonili zwycięzców, i tak wśród dziewcząt złoty medal zdobyła Daria Kantorosińska z 3a, srebro Oliwia Jędrczak z 2c , brąz Wiktoria Wójcik z 2b. Wśród mężczyzn złoto Bartosz Sitek z 3a, srebrny medal Nikodem Kozak z 1g/p i 3 miejsce brązowy medal Nikodem Kobiela 1b.

Konkurencja 2 – Skakanie na skakance na czas p. M. Wiatrak – Kulesza. Wśród dziewcząt

złoty medal  zdobyła Wiktoria Wójcik z 2b, srebrny medal Kasia Banasiak z 3b i brązowy medal Maja Konieczna z 2a. W kategorii chłopców złoty medal z wynikiem 128 skoków wywalczył Michał Świdnicki z klasy 3u, drugie miejsce i srebrny medal Piotr Leszczyński 2c, oraz medal brązowy Bartosz Sitek z 3a.

Konkurencja 3 – Rzucanie do celu piłką w bramkę p. K. Lenort wyłoniła 1 miejsce -złoty medal Klaudia Kopińska, srebrny medal Paulina Galon 2a i brązowy medal Maja Konieczna.

Wśród chłopców triumfował Damian Bojarski 2c, drugie miejsce – srebrny medal Nikodem Kozak 1g/p i brązowy medal Piotr Leszczyński.

Konkurencja 4 – Gra w kręgle p. S. Urbaniak wyłoniła zwycięzców Nikola Drozdek z 1b –      złoto, srebro Małgorzata Lula z 2c i brązowy medal Katarzyna Żółtowska z 1b.

Konkurencja 5 – W konkursie rzutów za 3 punkty (koszykówka) p. A. Mojsa wyłonił zwycięzców i tak 1 miejsce wśród dziewcząt złoty medal Klaudia Kopińska 2c, drugie miejsce srebrny medal Oliwia Jędrczak 2c i trzecie miejsce brązowy medal Wiktoria Wójcik 2b.

Konkurencja 6 – Tor przeszkód na wesoło p. M. Wiekiera i S. Ogłaza wyłonili zwycięzców i tak: 1 miejsce złoty medal wśród dziewcząt zdobyła Alicja Tatarowicz, srebro Agata Pilarska i brąz Julia Wizert, natomiast wśród chłopców złoto Damian Bojarski, srebro Piotr Leszczyński i brąz Kiril Serebriennikov.

Na koniec  (5 osobowe) drużyny walczyły

w konkurencji przeciągania liny odpowiedzialnym był – p. J. Cwalina – niesamowite jest to, że wygrała drużyna składająca się z dwóch dziewczyn i trzech chłopców: Wiktoria Wójcik, Oliwia Jędrczak, Piotr Leszczyński, Paweł Szymocha oraz Mateusz Piwko.

Miłym akcentem na zakończenie Dnia Sportu w Żeromie był mecz siatkówki nauczycieli kontra uczniowie, uczniowie pokonali w dobrym stylu belfrów w setach 3:0. Wynik nie pokazuje jakie to było zacięte spotkanie.

Droga Młodzieży !
Dziękujemy za aktywne uczestnictwo podczas święta Sportu, udowodniliście, że uprawianie sportu jest w naszym życiu bardzo potrzebne , chociażby dla własnego zdrowia , ale także dla dużej ilości rozrywki w wolnym czasie.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! Kochana młodzieży  życzymy Wam szczęścia, radości, spełnienia marzeń i sukcesów. A także wspaniałych ludzi wokół siebie i prawdziwej pasji oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji najskrytszych marzeń i celów.