Olimpiada wiedzy o mediach

Logo Olimpiady Wiedzy o Mediach

W listopadzie 2022 roku odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. Jej uczestnicy – uczniowie szkół ponadpodstawowych – walczą o   indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach a  patronat objął Minister Edukacji i Nauki. W kolejnej, IX już edycji Olimpiady, wzięła udział  uczennica naszej szkoły – Magdalena Zadrosz z klasy 2 G/P.

W I etapie napisała  pracę –„Rola mediów w relacjonowaniu tematów trudnych (np. wojna, pandemia). Jury  wysoko oceniło wypowiedź Magdy , dzięki czemu otrzymała ona możliwość uczestniczenia w kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

II etap odbył się 16 grudnia 2022 roku  na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o mediach przygotowanego przez Komitet Główny Olimpiady.

Choć Magdzie nie udało się zdobyć wystarczającej liczby punktów, aby przejść do trzeciego – ostatniego etapu, serdecznie jej gratulujemy .

Trzymamy kciuki , bo jak powiedziała, przystąpi do Olimpiady także w tym roku😊

Dyplom uczennicy Magdaleny Zadrosz z Olimpiady Wiedzy o Mediach

Comments are closed.