Moda na barberstwo

Pokaz barbera

Barber to osoba, która dba o wygląd mężczyzn, a szczególnie ich fryzury i brody. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać tajniki tego fachu na szkoleniu zorganizowanym przez instruktorów z Suchecki Studio w Częstochowie.

Kamil Marczewski oraz Damian Powroźnik przekazali przyszłym fryzjerom między innymi wiedzę na temat tego, jak powinna przebiegać konsultacja fryzjerska przed wykonaniem usługi strzyżenia włosów i zarostu męskiego. Następnie poinstruowali w jaki sposób powinno się dobrać fryzurę i zarost do kształtu głowy oraz jak należy analizować kształt twarzy. Wyjaśnili też na czym polega geomatria strzyżenia.

Adepci sztuki fryzjerskiej najpierw przyglądali się profesjonalnym zabiegom wykonywanym przez instruktorów, którzy w trakcie usługi omawiali  wszystkie szczegóły dotyczące danej techniki fryzjerskiej, następnie sami szlifowali swoje umiejętności fryzjerskie na modelach. Poniżej fotorelacja przygotowana przez kierownika szkolenia praktycznego – profesora Zbigniewa Gajdę. Fotorelacja

Zachęcamy również do oglądania ciekawostek fryzjerskich na Instagramie:@wyczesanyzerom

Judyta Jagusiak

 

Comments are closed.